Słuchanie muzyki podczas biegania

Słuchanie muzyki podczas biegania

Cześć!

     Poza częstymi pytaniami o dobór odpowiedniego obuwia do biegania, dostaje również pytania o słuchanie muzyki podczas biegania. Między innymi:

  • słuchać muzyki podczas biegania?
  • co daje muzyka podczas biegania?
  • jakie słuchawki polecam?

W związku z tym, w dzisiejszym poście chciałbym odpowiedzieć na wszystkie wyżej zadane pytania. Do dzieła!

Słuchać muzyki podczas biegania?

     Jak w większości: to zależy. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. U mnie wszystko zmieniało się wraz z „stażem” biegowym. Kiedy zaczynałem biegać, nie wyobrażałem sobie biegania bez słuchania muzyki. Po kilku latach całkowicie odrzuciłem słuchanie muzyki a obecnie stosuje tak zwaną „hybrydę”. Kiedy mam ochotę posłuchać dźwięków przyrody czy samochodów – nie zakładam słuchawek. W momencie kiedy chce odciąć się od otaczającego świata i posłuchać muzyki, decyduje się na opcję muzyczną. Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Bądźmy jednak świadomi, że zakładając słuchawki zazwyczaj nie słyszymy dźwięków z otoczenia – bądźmy przy tym również ostrożni!

Co daje muzyka podczas biegania?

  • element motywacyjny: nie ma lepszej motywacji, jak jadący rower przed nami, dopingujący ludzie i właśnie muzyka. Chyba większość z nas kojarzy gotowe playlisty motywacyjne. Na mnie osobiście to działa – często słysząc sentymentalny bądź motywacyjny dla mnie utwór zdarzało mi się po prostu przyspieszać.
  • możliwość kontroli kadencji: niektórzy biegacze dostosowują swój trening do kadencji. Zawsze możemy wrzucić na playlistę utwór, który będzie emitował nasze dźwięki naszych kroków.

Kadencja to po prostu liczba kroków stawianych na minutę biegu. Czyli przykładowo, jeżeli przez minutę postawiliśmy 165 kroków, to oznacza, że nasza kadencja wynosi 165.

Jakie słuchawki polecam?

     Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jest to post sponsorowany. Po pierwsze, zdecydowanie polecam słuchawki bezprzewodowe. Męczenie się z kablem podczas biegania potrafi być mocno frustrujące. Po drugie osobiście uważam, że warto zaopatrzyć się w słuchawki douszne ponieważ zazwyczaj to one najlepiej dopasowują się do naszych uszów najczęściej nie powodując problemów z wypadaniem podczas szybszego biegania. Ja korzystam z BT OUTLIER AIR SPORTS i jestem bardzo zadowolony.

Podsumowanie

     Jak widać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na zadanie pytanie. To wszystko zależy od osobistych preferencji. Jeszcze raz chciałbym zaznaczyć, że w przypadku biegania z muzyką trzeba zachować szczególną ostrożność, by mieć pod kontrolą otaczający nas świat. Pochwalcie się w komentarzach, czy biegacie z muzyką czy bez?

Pozdrawiam serdecznie,
biegajacyprogramista.pl

Dodaj komentarz

fourteen − 5 =

Close Menu